Behawiorysta, czyli Remigiusz Mróz powraca z nową serią
12 czerwca 2022

Remigiusz Mróz przychodzi do czytelników z pierwszą częścią nowej serii o Gerardzie Edlingu, byłym prokuratorze. Robi to w iście mistrzowski sposób, przyprawiający o gęsią skórkę. Zaskakujące zwroty akcji, wstrząsające morderstwa, pełna emocji rozgrywka między ścigającym i ściganym. To wszystko znajdziemy w “Behawioryście”.

“Behawiorysta”, emocje od pierwszej do ostatniej strony.

Behawiorysta” książka ta, raz po raz zaskakuje czytelników. Po jednej stronie inteligentny i dobrze przygotowany przestępca, po drugiej przenikliwy, zdeterminowany, ale przede wszystkim, piekielnie skuteczny były prokurator. Kto wygra tę walkę? Gra toczy się o najwyższą stawkę, życie i bezpieczeństwo wielu ludzi. 

Do przedszkola, jakich w Polsce są tysiące, przybywa zamachowiec. Porywa i przetrzymuje znajdujące się w środku dzieci i ich opiekunów. Grozi, że wszystkich zabije. Mężczyzna nie przedstawia jednak żadnych żądań ani warunków. Jakby sytuacja nie była wystarczająco dramatyczna, człowiek ten transmituje wszystko, co dzieje się w okupowanym przedszkolu, na żywo w internecie. Postawiona w stan gotowości policja jest bezradna. 

Mróz w najlepszym wydaniu.

Gerard Edling, to były prokurator, behawiorysta, specjalista kinezyki, czyli komunikacji niewerbalnej. Jednocześnie jako człowiek ekscentryczny, niełatwy we współpracy, został w końcu wydalony dyscyplinarnie ze służby. Edling, oprócz trudnego charakteru, znany jest z tego, że potrafi rozwiązać nawet najtrudniejsze sprawy. Dlatego zdesperowani policjanci, postawieni pod ścianą przez zamachowca, zwracają się po pomoc do byłego prokuratora. Czy tytułowy Behawiorysta, rozwikła i tę sprawę?

Książka mocna, brutalna, idealna dla fanów mocnych wrażeń oraz osób, które mają nerwy ze stali. “Behawiorysta”, to jednak przede wszystkim, intrygująca i wciągająca fabuła, nie pozwalająca oderwać się od lektury. 

Remigiusza Mroza nie trzeba przedstawiać czytelnikom. Pisarz, doktor nauk prawnych. Znany jest z serii o Joannie Chyłce, komisarzu Forście i ogólnej płodności literackiej. Za powieść “Kasacja” został uhonorowany w 2016 roku Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru. Lista napisanych przez niego powieści, jest naprawdę długa.