Nowa seria autorstwa Remigiusza Mroza
12 czerwca 2022

Behawiorysta to książka Remigiusza Mroza, która należy do jego nowego cyklu o nazwie Behawiorysta. Tym razem jako czytelnikom przyjdzie nam poznać się z Gerardem Edlingiem. To były prokurator, który z niewyjaśnionych przyczyn został zwolniony z pracy. Gdy jednak dochodzi do tragicznej zbrodni, byli współpracownicy Edlinga proszą go o pomoc. Czy Behawiorysta książka (tania książka i szybka wysyłka!) spodoba się wyłącznie fanom Remigiusza Mroza? A może sięgną po nią i inni entuzjaści kryminałów?

To nie tylko powieść kryminalna

O Behawioryście można powiedzieć wiele. To z pewnością jedna z tych książek, które sięgają po różnorodnych bohaterów oraz coraz bardziej zadziwiające historie. W książkach Mroza logika nigdy specjalnie się nie liczyła i podobnie jest także tym razem. Nie przeszkadza to jednak wcale w czerpaniu zwykłej literackiej satysfakcji czytelniczej. Dlaczego? Bo Behawiorysta to historia przeładowana akcją oraz kolejnymi zwrotami akcji. Ciężko się tutaj nudzić, dlatego książka ta idealnie sprawdzi się na wakacje czy jako prosta rozrywka w dłuższej podróży.

Zaskakujące zakończenie

Nową serię Remigiusza Mroza można by przypisać do gatunku kryminału. Jednak jest w niej o wiele więcej. Polski pisarz jak zwykle czerpie wiele z powieści sensacyjnej, ale tym razem pojawia się tu i sporo z gatunku thrillera. Komu Behawiorysta się spodoba? Przede wszystkim fanom książek Mroza oraz tym, którzy szukają lekkiej, niezobowiązującej, ale i angażującej lektury. Warto przy tym mieć na uwadze, że Behawiorysta to dopiero pierwszy tom nowego cyklu polskiego autora. Dlatego też z pewnością możemy liczyć na kolejne, rozwijające tę opowieść części.

Czym wyróżnia się cykl Behawiorysta autorstwa Remigiusza Mroza:

– to nowa seria kryminalna, której głównym bohaterem jest Gerard Edling,

– połączenie kilku gatunków literackich: kryminału, sensacji oraz thrillera,

– charyzmatyczny główny bohater z tajemniczą przeszłością,

– ekscentryczne, ale zapadające w pamięć postacie,

– wysokie tempo akcji i zaskakujące zakończenie.